Umów się na zabieg

Wskazania

Toksyna botulinowa

Z upływem lat skóra staje się mniej nawilżona, cienka i traci zdolność ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Zmarszczki mimiczne powstają na skutek wzmożonej stymulacji włókien mięśniowych twarzy. Zadaniem toksyny botulinowej jest zmniejszenie aktywności wybranych mięśni, co zapewnia długotrwały odpoczynek od codziennego marszczenia. Docelowo zmarszczki stają się wygładzone, skóra wygląda na znacznie młodszą, a twarz bardziej zrelaksowaną. Po zabiegu twarz nabiera promiennego, wypoczętego wyrazu.

Wskazania do zabiegu:

 • Zmarszczki dynamiczne- nieutrwalone

 • Zmarszczki statyczne - utrwalone

 • Zmarszczki na czole, u nasady nosa, wokół ust

 • Kurze łapki, zmarszczki wokół oczu

 • Opadająca powieka

 • Pionowe bruzdy na szyi

Wskazania do zabiegu:

 • Zmarszczki dynamiczne- nieutrwalone

 • Zmarszczki statyczne - utrwalone

 • Zmarszczki na czole, u nasady nosa, wokół ust

 • Kurze łapki, zmarszczki wokół oczu

 • Opadająca powieka

 • Pionowe bruzdy na szyi

Biostymulatory rewelacyjnie sprawdzą się u osób, które chcą uniknąć przerysowanego efektu i stawiają na świeży, naturalny, a przede wszystkim młodszy wygląd. Obecnie na rynku istnieje już spora grupa biostymulatorów tkankowych opartych na różnego rodzaju substancjach czynnych, mechanizmie działania, wskazaniach, obszarze leczenia, technik iniekcji, rezultatów i długości utrzymywania się efektów końcowych.

Profhilo

Profhilo to biostymulator, którego substancją czynną jest kwas hialuronowy. Proces stabilizacji termicznej pozwolił uzyskać nieusieciowaną strukturę kwasu, która odróżnia ten biostymulator od chemicznie usieciowanego kwasu hialuronowego - wypełniacza. Profhilo zatrzymuje się w macierzy międzykomórkowej, gdzie intensywnie wiąże wodę i stymuluje fibroblasty do tworzenia własnego kwasu hialuronowego. Wytworzony kwas HA mobilizuje komórki skóry właściwej do syntezy włókien kolagenu i elastyny. Następstwem procesów jest wielopoziomowe działanie w obrębie zarówno skóry jak i tkanki podskórnej. Preparat poprzez powolne i długotrwałe wchłanianie powoduje przebudowę tkanek i przywraca utracone parametry skóry. Cechuje się szerokim stopniem dyfuzji w tkankach, przez co intensywnie je odżywia. Daje efekt napiętej, zregenerowanej, wygładzonej i naturalnej skóry. Przeciwskazania to nadwrażliwość na substancje zawarte w preparacie, zmiany skórne w obrębie miejsc wkłucia, źle kontrolowane choroby przewlekłe, chemio i radioterapia, wszelkie infekcje, zaburzenia krzepnięcia, ciąża i karmienie piersią.

 

Efekty zabiegu są widoczne od razu i rozwijają się przez kolejne 2 miesiące. Utrzymują się do 1,5 roku, po tym czasie producent zaleca wykonanie zabiegu przypominającego. Ilość zabiegów dobiera się indywidualnie do potrzeb skóry, najczęściej wykonuje się serię 2 zabiegów  w odstępie 30 dni. Powikłania pozabiegowe są bardzo rzadko spotykane.

Nucleofill

Jest to innowacyjny produkt oparty na bazie polinukleotydów, który służy do biostymulacji i biorekonstrukcji skóry. Polinukleotydy to składniki budulcowe kwasów nukleinowych DNA, RNA i koenzymów, ich specyfiką jest równomierne rozprzestrzenianie się w warstwach skóry. Rewitalizacja skóry jest widoczna niemal od razu, dzieje się tak przez pobudzenie skóry do samodzielnego odżywiania. Nucleofill wyróżnia się przede wszystkim trójkierunkowym mechanizmem działania. Za pośrednictwem mechanizmu receptorowego, który inicjuje tworzenie kolagenu oraz elastyny, dochodzi do poprawy napięcia skóry i jej naturalnego liftingu. Silne przyciąganie i wiązanie cząsteczek wody gwarantuje odczuwalne nawilżenie, a działanie antyoksydacyjne pozwala na eliminację wolnych rodników. W przypadku tego typu produktu efekt potęguje się w czasie, a terapia wymaga wykonania kilku zabiegów. Ze względu na różnorodność technik i preparatów zabieg można wykonać u pacjentów niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Zabieg szczególnie jest zalecany u osób ze skóra odwodnioną, zniszczoną, narażoną na stres oksydacyjny. Wskazania do zabiegu to między innymi chęć odmłodzenia, zmniejszenia widoczności bruzd, ujędrnienia skóry. Idealnie sprawdzi się jako przygotowanie skóry przed innymi zabiegami medycyny estetycznej w celu przedłużania ich efektu. Nucleofill sprawdza się rewelacyjnie jako pierwszy zabieg u osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z zabiegami medycyny estetycznej. Przeciwwskazaniami do zabiegu są stany zapalne skóry, infekcje, ciąża i karmienie piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz źle kontrolowane choroby przewlekłe.

 

Już po pierwszym zabiegu można zaobserwować widoczne nawilżenie skóry. Po około 7 dniach zauważymy efekt uniesienia tkanek. Rekomendowana jest seria 2-4 zabiegów co 2-4 tygodnie. Powikłania są niezwykle rzadkie i praktycznie nie występują.

Nucleofill Eyes

Skóra pod oczami jest cieńsza niż skóra na twarzy i ciele. Brak gruczołów potowych i niewielka ilość gruczołów łojowych czyni skórę pod oczami mniej nawilżoną niż skórę pokrywającą inne partie ciała, przez co podstawowa pielęgnacja może nie wystarczyć do utrzymania satysfakcjonującego wyglądu. W wyniku dużej ilości ruchów mimicznych, działania licznych czynników zewnętrznych, pierwsze oznaki starzenia często pojawiają się właśnie w tej okolicy. Nucleofill Eyes to preparat zawierający wysoce oczyszczone polinukleotydy o niskiej masie cząsteczkowej, stworzone do stosowania na okolice oka. Substancje czynne preparatu działają antyoksydacyjnie, skutecznie nawilżają i napinają skórę. Po zabiegu tkanka skórna odzyskuje elastyczność, blask, staje się wygładzona i intensywnie odżywiona. Podanie polinukleotydów idealnie sprawdzi się u osób ze zmarszczkami mimicznymi, obrzękami, wiotką skórą, cieniami i workami pod oczami oraz obniżonym łukiem brwiowym. Stanowi perfekcyjne uzupełnienie innych zabiegów medycyny estetycznej. Powinno się unikać wykonania zabiegu w przypadku wystąpienia nowotworów, zaburzeń krzepnięcia, aktywnych infekcji, przepuklin tłuszczowych, obrzęków limfatycznych w obrębie powieki dolnej, wszelkich stanów zapalnych skóry oraz

w okresie ciąży i karmienia piersią.

 

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak maksymalny efekt będzie widoczny po
około 30 dniach. Zalecana jest seria 2-3 zabiegów powtarzanych w odstępach co 1-1,5 roku.

Ejal

Ejal jest innowacyjną metodą stosowaną w celu redukcji oznak starzenia. Substancją czynną preparatu jest najnowsza generacja kwasu hialuronowego o masie cząsteczkowej 1200-1800 kD. Wartość masy kwasu pozwala na skuteczną przebudowę macierzy pozakomórkowej,
dzięki tworzeniu się nowych włókien kolagenowych, które zostały z biegiem lat utracone. Zabieg pozwala odzyskać kontur twarzy, modeluje, nawilża, rewitalizuje i wygładza strukturę skóry. Preparat rewelacyjnie poradzi sobie ze zwiotczałą, odwodnioną, narażoną na czynniki zewnętrzne skórą twarzy, szyi i dekoltu. Pozwoli wygładzić zmarszczki, zminimalizować przebarwienia i pozbyć się pierwszych oznak starzenia. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest aktywna infekcja, alergie, źle kontrolowane choroby przewlekłe, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz ciąża i karmienie piersią.

 

Zalecane jest przeprowadzenie 2-3 zabiegów co miesiąc, a następnie jednego zabiegu co 3-4 miesiące. Jeżeli pacjentowi zależy na zachowaniu ciągłości w utrzymywaniu się efektów zalecane jest powtarzanie zabiegów raz na rok.

rejestracja@chirurgiasowmed.pl

+48 575 931 551

Kontakt

ZABIEGI

Na skórę głowy

Na ciało

Na twarz

MENU

Voucher

Kontakt

O nas

Wskazania

SowMed Beauty

ul. Jeżycka 38/40

60-865 Poznań

 

Godziny otwarcia:

Pon - Pt 9.00 - 17.00

Copyright © 2022 Chirurgia Sowmed | Przygotowane przez Simple Med - Marketing Medyczny